czwartek, 30 sierpnia 2018

Strelets set 184 French line infantry standing at attention - unboxing   Po długiej przerwie wracam z czymś, czego  jeszcze na blogu nie robiłem.
Z racji szerokiego wypustu Streltsowych figurek do napoleonki postanowiłem się pokusić o mały opis zestawu.

Temat ciekawy, bo o dobrej jakości piechotę w płaszczach w skali 1:72 trudno.
Czyżby w końcu światełko w tunelu?Jakość odlewu
Twardy plastik, przyjemny w obróbce nożykiem/skalpelem. Stosunkowo niewielkie i mało uciążliwe nadlewki, dość dokładny odlew - to w Streltsu rzadkość, ale widać, że w ostatnich zestawach coś idzie w lepszą stronę. Niestety wciąż widać, że Strelets jest daleko technologicznie za wiodącymi producentami, jak Italeri czy Zvezda.

Tego typu ramki są 3 w zestawie.


Niestety w zestawie znajduje się tylko jedna wypraska komandu. Niby standardowo, ale takich oficerów chciałoby się więcej.

Poprawność i uroda.
Pierwszym co może rzucić się w oczy to drugi ladewerk. Z racji tego, że zestaw dedykowany jest dla kompanii centralnych piechoty liniowej, nie powinien on występować. I na szczęście to tylko pozór wywołany przez pasek od manierki. Poza tym, moim zdaniem błędów brak.
Ciekawie za to prezentują się żołdacy w furażerkach. Poza zestawami Streltsa w tej skali to unikat. Zwłaszcza, że prezentują się dużo lepiej, niż w setach Set M026 i Set M023 .Niestety nie można tego samego powiedzieć o wzorach w czakach odkrytych. Są słabej jakości. Mało wyraźne a kordony zbyt grube. Ogólnie moim zdaniem głowy w tym zestawie są nieco zbyt małe w stosunku do reszty ciała.
Na wyróżnienie zasługuje wypraska z komandem.
Bardzo ładny oficer w pozie salutującej, z czym jeszcze nie spotkałem się w tej skali.


Po prawej moja ulubiona figurka w zestawie w "uszatej" furażerce.


Uwagę zwraca bardzo ładna figurka salutującego oficera.

Wielkość.
Figurki z Set 184 ładnie przystają wzrostem do innych popularnych zestawów piechoty w płaszczach z firmy Hat. Może zatem stanowić ciekawe urozmaicenie podstawek beż utraty spójności rozmiarów.
Po lewej figurka HAT Set 8146, po prawej HAT Set 8034.Podsumowanie
Prezentowany zestaw to na pewno ciekawa nowinka w skali 1:72. Niestety wciąż z daleka widać, że to Strelets. Na plus komand, pozy w furażerkach i głęboka rzeźba, poprawa jakości odlewu. Minus to głowy. Zbyt małe w stosunku do ciała, słabo wykonane twarze i czaka.
Ja jednak zestaw oceniłbym na plus. Szczególnie fajną cechą jest to, że nie ma wyraźnie zarysowanego okresu mundurowego, więc figurki są bardzo uniwersalne i nadają się na okres 1806-1815.
Moja ocena to 7/10.

W najbliższym czasie postaram się o kolejne unboxy nowych zestawów. Trochę tego ostatnio wyszło a w internecie wciąż brak zdjęć, więc mam nadzieję, że taka prezentacja się przyda.
Z racji tego, że to pierwszy mój wpis tego typu, mile widziane będą uwagi, które mogą podnieść jakość przyszłych prezentacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz